Patine.pl

Lustrzany połysk na butach

Sposobów na osiągnięcie lustrzanego połysku na noskach i piętach ulubionych butów jest całe mnóstwo! Większość z naszych Klientów zna nasze rekomendacje w tym zakresie, ale na przestrzeni lat okazuje się, że wielu wypracowuje własne sposoby. Ci z Was, którzy zechcą się nimi podzielić, zawsze mogą liczyć na publikację własnego materiału na łamach naszego bloga. Dziś kolejny wpis gościnny przygotowany przez Klienta!

Buty Yanko posiadam od roku i mimo tak długiego okresu nigdy nie miałem czasu, żeby porządnie przysiąść i spróbować zrobić efekt lustra na noskach. Zmobilizowałem się dopiero wtedy, gdy zamówiłem parę dla mojej Żony.

Pierwsze próby na moich butach były trudne, nawet po instrukcjach z Patine.pl nie było widać pożądanego efektu. Nie ustałem jednak w staraniach, a efekt przyszedł trochę przez przypadek. Mianowicie – zmieniłem szmatkę, którą cały czas pracowałem i to spowodowało dużą zmianę! Jak widzicie na zdjęciach efekt jaki udało się uzyskać jest więcej niż satysfakcjonujący, ale warto pamiętać o kilku drobiazgach, dzięki którym
łatwiej osiągnąć upragniony mirror shine :)

NOWE BUTY

NOWE BUTY

patine_shoes_3481

PRZED SAPHIRowaniem

patine_shoes_3482

PO SAPHIRowaniu

patine_shoes_3483

PORÓWNANIE

 1. Pamiętajcie, że nowe buty chłoną większe ilości pasty i kremu niż starsze i już pastowane. Nawet kilkukrotnie więcej.

 2. Pastowanie nowym woskiem SAPHIR jest bardzo trudne, dlatego warto otworzyć puszkę i zostawić na 3-4 dni w przewiewnym pomieszczeniu. Kiedy wyparuje terpentyna, a pasta popęka (jak polskie drogi po zimie) – wtedy jest gotowa do użycia.

 3. Do pastowania warto używać szmatki, która jest z czystej bawełny. To może być stary t-shirt, ale ja na początku miałem kawałki koszulki z domieszką elastanu. Po zmianie na zwykłą, bawełnianą szmatkę zacząłem czuć to, o czym wspominało Patine.pl.

 4. Nakładamy niewielkie ilości pasty i okrężnymi ruchami wyprowadzamy ją, aż poczujemy opór pod palcami. Wtedy warto dodać 3-4 krople wody i polerować do momentu, w którym na szmatce zniknie pasta.

 5. Pastę nakładamy tylko na miejsca, w których but się nie zgina – na butach mojej Żony po jednym wyjściu w pracujących miejscach cholewki pasta po prostu odpada. To akurat żadna niespodzianka, ale szkoda czasu na pastowanie miejsc, które nie wytrzymają nawet jednego wyjścia na miasto. W tych miejscach stosujemy Pommadier Cream Saphir.

 6. Do końcowego wypolerowania całkiem nieźle sprawdza się szmatka z mikrofibry, ale dopiero jak pasta trochę przeschnie. Ale ta mikrofibra nie powinna być zbyt zbita – to wbrew pozorom też ma znaczenie.

 7. Podobnie z polerowaniem szczotką – póki pasta nie wyschnie szczotka tylko zostawi drobne ryski, które trzeba ponownie zatuszować. Oczywiście nie muszę dodawać, że polerować trzeba miękką szczotką.

NOWE BUTY

NOWE BUTY

BUTY PO SAPHIRowaniu

BUTY PO SAPHIRowaniu

BUTY PO SAPHIRowaniu 2

BUTY PO SAPHIRowaniu 2

Jeśli posiadacie jakieś starsze buty, warto próbować uzyskać efekt lustra w pierwszej kolejności właśnie na nich, bo nawet tak wydawałoby się proste zajęcie może zniszczyć buty! Zbyt mocny nacisk w trakcie pastowania może uszkodzić lico buta – można to naprawić, ale przez pewien czas buty nie będą nadawały się do wyjścia. Zbyt mały nacisk nie pozwoli natomiast na dobre wniknięcie wosku w strukturę skóry. Prawda jest taka, że jest to czynność w dużej mierze polegająca na wyczuciu, a to można uzyskać tylko dzięki doświadczeniu. Doświadczenia z kolei nabieramy w trakcie prób i błędów. Życzę Wam jak najmniej błędów podczas GLACAGE!

Igor

Kilka przykładów z życia obrazujących w jaki sposób prezentują się nasze buty z efektem lustrzanego połysku:

 

Gorąco zachęcamy do SAPHIRowania!
Patine.pl

 • Konrad Wyszyński

  Dajecie promo kilka dni po moim zamówieniu, czyste okrucieństwo 😂 Jak żyć Panie Premierze?
  Co do tematu, to cały czas pracuję nad moim lustrem, idzie coraz lepiej!

  • Lareipsum

   Podobna sytuacja u mnie, ale nie ma sensu się martwić. Trzeba wziąć kolejne 2 pary i gęba się cieszy :) W końcu idą święta!

 • Pctma

  Do polerowania od bawełny i mikrofbry lepiej nadają się damskie rajstopy. Są delikatijsze więc nie uszkodzą lica i lepiej rozprowadzają kremy.

 • Krzysztof

  Jakie znaczenie ma terpentyna do wchłaniania się wosków?

  • Zastosowanie terpentyny, produktu dystylowanego z żywicy sosny to jedna z wielu zalet produktów marki SAPHIR. Wielu innych producentów korzysta z rozpuszczalników opartych na nafcie. Terpentyna rozpuszcza woski ułatwiając ich wchłanianie w strukturę skóry.

  • Krzysztof

   Czyli jak odparuje to wosk słabiej wchłania się w skórę.A woda rozmiękcza i wspomaga efekt mirrow glasa.

 • Jędrzej Grabowski

  Czy nie woskowanie ażurowań przy nosku to zasada czy może kaprys?

 • Marek Jerzy Grądzki

  Czy ktoś może mi poradzić czym najpierw kremować, a potem pastować na połysk buty, które są np. brązowe z cieniowaną skórą? W przypadku czarnych wybór jest prosty, ale pytanie czy do butów z niejednolitym kolorem używać kremu brązowego czy bezbarwnego? I czym potem pastować na połysk? Z góry dziękuję za pomoc!
  Z wyrazami szacunku
  Marek Jerzy Grądzki

  • Panie Marku, możliwości jest co najmniej kilka:

   1.
   BEZPIECZNIE:
   Najbezpieczniej minimalnymi ilościami bezbarwnego kremu SAPHIR Pommadier i wosku SAPHIR Pate de Luxe.

   2.
   OPCJA POŚREDNIA
   Bezbarwny krem SAPHIR Pommadier + wosk w kolorze SAPHIR Pate de Luxe (wosk zawiera stosunkowo niewiele pigmentu i w niewielkim stopniu wpływa na kolor skóry)

   3.
   OPCJA DLA ODWAŻNYCH
   Krem w kolorze + Wosk w kolorze – jeżeli lubimy eksperymenty i nie boimy się zmian (środki stosować w minimalnych ilościach)

   Warto zapoznać się z wpisami:
   http://blog.multirenowacja.pl/mistrz-grzegorz-luster/

   http://blog.multirenowacja.pl/lustrzany-polysk-i-przyciemnione-noski-w-butach-eleganckich/

   W razie dodatkowych zapytań, najlepiej wysłać wiadomość wraz z fotografią butów do sklepu https://multirenowacja.pl/ – wtedy support zarekomenduje optymalne rozwiązania.

  • Marek Jerzy Grądzki

   Szanowni Państwo,
   dziękuję za błyskawiczną i satysfakcjonującą odpowiedź oraz pomocne linki. W razie kłopotów chętnie skorzystam z oferty pomocy.

   Z wyrazami szacunku
   Marek Jerzy Grądzki

  • Przyjemność po naszej stronie! Pozostajemy do dyspozycji :)

 • Mikki Janczuk

  Wszystko pięknie. Tylko jak radzić sobie z dziurkami w brogsach? U mnie zawsze są zatkane środkami do pastowania, szczególnie te najmniejsze.

  • Na przykład wykałaczka? :)

  • Mikki Janczuk

   Tak właśnie robię. Myślałem że jest na To jakiś magiczny trick.

  • Zapychanie dziurek może czasem też świadczyć o nadmiarze aplikowanych środków. Warto zwrócić na to uwagę. Środki SAPHIR są bardzo wydajne i należy je nakładać w bardzo małych ilościach tworząc cieniutkie warstwy.

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project